Od 8.3. do 14.3.2015 smo bile tri članice raziskovalne skupine Fakultete za socialno delo na delovnem obisku na Norveškem, v mestu Trondheim. Obiskale smo projektnega partnerja Høgskolen i Sør-Trøndelag. Mari Nordstrand in Nina Skjefstad, ki sodelujeta v našem projektu, sta nam pripravili zanimiv program. Spoznale smo nekaj raziskovalnih projektov, ki jih izvajajo na njihovi fakulteti ter sistem socialnega varstva na Norveškem. Obiskale smo organizacije s področja pomoči družinam, kjer so nas ljudje prijazno sprejeli in nam predstavili svoje delo. Seveda je bil obisk tudi priložnost za predstavitev našega projekta in načrtovanje nadaljnjega sodelovanja. Že aprila 2015 prihajata Mari in Nina v Slovenijo.

[wzslider autoplay=”true” interval=”7000″]